Mobilde Prisma Çılgınlığı

Fotoğraf dünyasında 360 derece fotoğraflar dışında uzun süredir bir hareketlilik yoktu. Ancak bu ay yayınlanan Prisma uygulaması bu alanda yeni bir hareketlenmeye sebep oldu.

Prisma, fotoğraf ve GIF‘leri kendi algoritmasına göre filtreleyerek çizgi romanları anımsatan görüntüler yaratıyor. Eğer Adobe’nin Photoshop‘u ilk çıkardığı dönemleri yakalayanlardansanız dönemin fotoğraf filtreleriyle ilk kez tanışanların yaşadığı heyecanı şimdi Prisma kullanıcılarının yaşadığını söyleyebiliriz.

Prisma‘nın avantajı bu filtreleri mobil cihazınızın fotoğraf galerisinde sakladığınız fotoğraflara saniyeler içinde uygulayabilmesi. Prisma‘nın bu kadar sevilmesinin arkasında da bu pratiklik yatıyor. Eğlenceli fotoğraf editörü uygulaması, yayınlanmasının 5. haftasında 10 milyon defa indirildi.

Prisma’nın ilerde herhangi bir teknoloji devi tarafından satın alınmasına garanti gözüyle bakılıyor. Uygulamanın yaratıcılarından CEO Alexy Moiseenkov‘un Facebook Genel Merkezi‘nden Prisma ile filtrelenmiş bir canlı video yayınlamış olması şüpheleri Facebook yönüne çevirdi.

Instagram‘da şimdiye kadar paylaşılmış fotoğrafları, daha doğrusu “prismagram“ları, buradan görebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirmek isterseniz iOS için bu linke, Android için ise bu linke tıklayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak