Online İtibar Yönetimine Kimlerin İhtiyacı Var?


Bir hizmeti veya ürünü sunan itibarlı markaların, hakkında yazılan çizilen ve itibarına değer veren her ünlü kişinin online itibar yönetimine ihtiyacı vardır. İnternet ve sosyal medyanın günümüzde sunduğu imkanlar herkesin her fikrini şeffaf bir şekilde ve bir kontrolden geçmeden paylaşmasına olanak sağlamaktadır. Dijital PR ve online itibar yönetiminin önemi bu şekilde ön plana çıkmıştır.

Tick Tock Boom olarak farklı sektörlerden dev markalara internet ve sosyal medya takibi hizmetinin yanı sıra online itibar yönetimi hizmeti de sunmaktayız. Sanatçılara, iş adamlarına ve siyasetçilere de aynı hizmetleri veriyoruz. Online itibar yönetimine doğan ihtiyaç belli sektörler ve meslek grupları ile sınırlı kalmıyor. Bu ihtiyaç, markanın internette ve sosyal medyada ne kadar ve ne nitelikte değerlendirildiği ile alakalıdır. Bu durumda internet ve sosyal medya takip hizmeti alıp aynı zamanda online itibar yönetimini bizlere emanet eden müşterilerimizi büyük holdingler, bankalar, gıda ve ilaç firmaları, havayolları, sanatçılar  olarak sınırlayamayız.

Online itibar yönetimi markanız için önemli…

Bir hizmet veya ürün geniş kitlelere ulaşıyorsa, bir sanatçı, hayatı ve sanatı ile mercek altındaysa, sevenleri ve sevmeyenleri olacaktır. Facebook’ta ve diğer mecralarda kullanıcılar kimi zaman destek, kimi zaman protesto platformları kurarlar. Ürün, hizmet ve servislerinizle ilgili şikayetlerin her zaman potansiyel bir risk olduğunu da unutmamanız gerekir.
Sosyal medyada ve internette haberler eskisine göre çok daha hızlı yayılması ve neredeyse her içeriğe yorum yapılabilme olanağı olması krizlere sebep olabiliyor. Yıllar süren yatırımla ve çalışmalarla oluşturulan marka ve/veya kişi imajı risk altında kalabiliyor. Markanız, bu şikayetleri takip edip, mevcut ve potansiyel müşterilerinize dönüşler yapabiliyorsa, bilin ki doğru yoldasınız…

Dijital PR, online itibar yönetimi, internet ve sosyal medya takibi göz önünde olan, itibarına değer veren tüm marka ve kişiler için doğru dijital stratejiler geliştirebilmeleri  açısından büyük öneme sahiptir.

Sanal ortamda itibar yönetiminde internet ve sosyal medya takip yani dinleme konusunun önemine ise bir başka blog yazımızda detaylı şekilde yer veriyor olacağız.

Tick Tock Boom
olarak her sektöre ve mesleğe göre çözümler üretiyor ve online iletişim stratejileri oluşturarak müşterilerimize çözüm ortaklığı sunuyoruz. Daha detaylı bilgi için bizimle info@ttboom.com eposta adresi üzerinden temasa geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak