Periscope Yayınları Öncesi Reklam Molası!

Twitter’ın göz bebeği Periscope canlı yayın esnasında reklam yayınlanacağını duyurdu. “Pre-roll” isimli bu yeni video öncesi reklamlar, canlı yayınlardan ve kaydedilmiş videolardan önce yayınlanacak.

Bildiğiniz üzere Instagram ve Facebook canlı yayın özelliğini kendi bünyesine getirdi ve oldukça da seviliyor gibi gözüküyor. Bu yüzden Periscope’un pabucu dama atıldı ve popülerliği azaldı. Bu reklamlarla sadece Twitter değil, aynı zamanda kullanıcıların da gelir elde etmesi bekleniyor.

Twitter neden reklam işine girdi dersiniz? Siz düşünmeden biz söyleyelim. Twitter yeni gelir kaynakları arama peşinde ve çareyi reklamda buldu. Her gün Twitter’da yayınlanması amacıyla Periscope’u kullananlar için canlı yayından önce gösterilen reklamlar, video içeriğinden para kazanmanın yeni bir yolu. Hem canlı yayın hem de tekrar oynatmalarda gösterilebilecek. Mantıksız bir karar değil, hatta yerinde bile diyebiliriz.

Periscope reklamları öncelikle yüksek takipçili hesaplarda yayınlanacak. Farklı uzunluklardaki bu reklamlar geçilemeyeceği gibi videonun üzerinde gösterilecek. Bu demek oluyor ki reklam yayınını geçemediğimiz için videonun bir kısmını kaçıracağız.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak