Periscope’tan Yeni Analiz Özellikleri

Popüler canlı yayın platformu Periscope iki önemli yenilikle izleyicilerin içgörülerini yakalamaya çalışacak ve videoların aldığı etkileşimi bildirecek.

Aktivite Sekmesi

Canlı yayınınızı izleyen kitlenin sizinle kurduğu iletişime dair önemli bilgiler vermeyi hedefleyen Periscope sizleri öncelikle “aktivite sekmesi”yle tanıştırıyor. Bu sekme ile kullanıcıların sizi ne zaman takip etmeye başladığını ya da ne zaman videonuzu tekrar izlediğini öğrenebileceksiniz. Bu sekmeyle ilgili yeni özellikler de geliştirmeye devam eden Periscope, kısa süre sonra aktivite sekmesini iOS ve Android kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Analitik Kontrol Paneli

Periscope’un yayıncıları sevindirecek diğer yeniliğinin adı ise “analitik kontrol paneli”! Yayıncılar kontrol paneliyle videoların süresini, her izleyicinin videoyu kaçar dakika izlediğini ve daha fazlasını görüntüleyebilecek. Web üzerinde aktif olan analitik kontrol paneline periscope.tv’deki profiliniz üzerinden erişebilirsiniz.

Yayıncılara videolarının aldığı etkileşimi takip etmelerini ve izleyicileri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmalarını sağlayacak olan Periscope’un bu iki yeniliği büyük ilgi göreceğe benziyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak