E-Ticarette Pinterest’i Etkili Kullanmanın 10 Yolu


E-ticaret siteniz varsa ve satışlarınızı artırmayı hedefliyorsanız, son birkaç yılın gözde kanalı Pinterest’in size büyük katkı sağlayabileceğini biliyor musunuz?

Pinterest‘i daha iyi kullanmanızı sağlayacak bazı tüyoları sizler için listeledik.

İşte, Pinterest’te daha etkili satış yapmanın 10 yolu:

1. Pin It butonunu bloğunuza/web sayfanıza kesinlikle ekleyin.

2. Board’larınızın tanım alanlarını optimize ederek yazın ve içerikle uyumlu olmasına özen gösterin.

3. Pin’lerken de optimizasyona dikkat edin. Yazdığınız içeriğin resmi doğru tanımlaması önemlidir.

4. Pin resimlerinizi bilgisayardan değil linkten yükleyin.

5. Pin’lerken resimleri tanımlayan doğru kategorilere koymaya dikkat edin. Mesela bir gelinliği, elbise diye genellemek yerine gelinlik diye koymak faydalı olacaktır.

6. Rich Pin özelliğini değerlendirin. Pin’e tıklayanların nereye gideceğini gösteren bu özellik sayesinde uygulamanızı yükletebilir, alışveriş yaptırabilir ya da mekan keşfettirebilirsiniz.

7. Pinterest hesabınızı onaylı hesap yaparak blog veya web sitenizle birleştirin. Böylece Pinterest Analytics’i de kullanabileceksiniz.

8. Yazdığınız tüm tanım metinlerinde bol bol hashtag kullanarak aramalarda daha kolay çıkın.

9. Mutlaka kaliteli görseller kullanın. Pinterest her şeyden önce görselliğin ön planda olduğu bir sosyal mecradır. Bunu asla unutmayın.

10. Etkili Pinterest kullanıcılarına ulaşın ve ürünlerinizin tanıtımında katkılarını isteyin. Kendi ürün kategorinizde en etkili Türkçe ya da yabancı içerik üreten Pinterest kullanıcılarını öğrenmek için sosyal medya takip programı BoomSonar araçlarını kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak