Quora’nın Taptaze Native Reklam Modeliyle Tanışın

Eğer sosyal medya pazarlama dünyasındaysanız ve hala Quora’dan haberiniz yoksa sizi hemen bilgilendirelim.

Quora, neredeyse bağımlılık yapan ve dünya çapında aylık 200 milyon kullanıcısı olan bir soru cevap platformu. 2017 Sosyal Medya Doğal (Native) Reklamcılık Platformu’na göre dünyada bu alandaki 56 platformdan biri olan Quora’nın oldukça eğitimli bir kullanıcı kitlesi olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Arama sonuçlarında da hep üst sıralarda yer alan Quora, taşıdığı içerik kalitesi ve içgörü birikimi sebebiyle kendi alanında en güvenilir platformlardan biri. Topluluk arasında “troll” diye tabir ettiğimiz bilgi bulandıran kullanıcıların bulunmadığı platformda, kullanıcılar paylaşılan bilgi ve davranışlar hakkında birbirlerini kontrol ediyor.

Quora hayranları, platforma genellikle sordukları sorulara güvenilir yanıtlar almak için geliyor. Bu sorular genellikle bir ürün, hizmet, marka veya endüstri hakkında olabiliyor. Önemli olan nokta ise bu sorgulamaların ve alınan cevapların çoğu kullanıcının satın alım süreçlerinde etkili olması.

Quora şimdi bunlara ek olarak, self-servis reklam platformunu tüm kullanıcılarına açmaya karar verdi. Geçen yıl testlerine başlanan bu reklamlar, sadece beta sürümünde belirli bir kitleyi seçmeye izin veriyordu. Ne mutlu ki artık bu özellik herkese açık. Ne dersiniz? Denemeye değer, değil mi?

Peki, Neden Quora’da Reklam Verilmeli?

Quora, reklam vermeniz için size aşağıdaki 4 önemli sebebi sunuyor.

  • Büyük, etkileşime geçen kitle
  • Salt kaliteli içerik
  • Yüksek kullanıcı dikkati
  • Ölçümlenebilir sonuçlar

Bu arada şunu söylemeyi de unutmayalım, eğer reklam verdiğiniz konunun içeriği yoğunsa hedef kitle tanımlamak ve doğru hedef kitleye ulaşmak bir o kadar kolay oluyor.

E-ticaretten insan kaynaklarına kadar pek çok farklı sektördeki şirket, Quora’nın doğal (native) reklam modelini beta döneminde kullananlar arasında Winnie’nin kurucusu Anne Halsall, Quora’da kullandıkları doğal reklam modeli dönüşümünün diğer platformlara oranla 4-5 kat daha fazla olduğunu belirtiyor.

Doğal (native) reklam modeli, dar faaliyet alanı olan markaların kendi kitlelerine oldukları yerde ve oldukları şekilde ulaşmalarına olanak sağlıyor. Üstelik ilk sonuçlar da oldukça etkileyici. Haydi, siz de hemen bir Quora’cı olun ve bu yenilikleri yakından takip edin!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak