“YouTube Red” ile Reklamsız Video Keyfi!

Birkaç ay önce duyurulan ve merakla beklenen ücretli abonelik sistemi YouTube Red sonunda resmi olarak kullanıcılarla buluştu.

Şimdilik sadece Amerika’da kullanıma açılan YouTube Red servisinin getirdiği 3 önemli özellik var; reklamsız video izleme, videoları çevrimdışı olarak kaydederek İnternet bağlantısı olmaksızın izleme ve arka planda oynatma. Kullanıcılardan büyük ilgi görmesi beklenen bu 3 özellik ile hayatımıza girecek olan YouTube Red, standart YouTube formatına ayrı bir boyut getiriyor.

Videoları reklamsız olarak sunan servis, arka planda oynatma özelliği ile mobil cihazınızın ekranı kilitliyken veya siz uygulamalar arası geçiş yaparken dahi müzik dinlemeye devam etmeye de olanak sağlıyor. Ayrıca İnternet bağlantısının olmadığı yerlerde de cihaza indirilen videoları izlemek ücretli abonelik ile kullanıcılara sunulan ayrı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube ayrıca 2016 yılının başından itibaren YouTube’un en çok takip edilen kanalları tarafından oluşturulacak ve sadece ücretli abonelerin ulaşabileceği içeriklerin sunulacağını da duyurdu. PewDiePie ile yeni macera dolu videolardan, bilgisayar oyunlarından Red vs. Blue gibi harika hikayeler çıkaran Rooster Teeth ekibine kadar yayınlanacak bütün içeriklerin listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Başta da belirttiğimiz gibi şimdilik sadece Amerika’daki kullanıcılara hizmet veren servisin aylık abonelik ücreti 9,99 dolar. Google Music üyelerinin ise ekstra bir ücret ödemesine gerek yok.

YouTube.com/Red adresinden ulaşılabilen servis Türkiye’de henüz yayına alınmadı. 28 Ekim’de başlayan deneme süresi boyunca üye olan Amerika’daki aboneler, 1 ay boyunca tüm hizmetleri ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak