Sağlıklı Hedefleriniz İçin Google Takvim

Birçok kişinin zamanını planlamak için kullandığı Google Takvim, geçirdiği dönüşümlerle artık sadece zamanımızı değil hayatımızı da planlamaya talip. Geçen yıl eklenen Google Calendar Goals, yani Google Takvim Hedefleri, dilediğimiz hedefi belirleyip ona ulaşmak için çaba göstermemize yardımcı oluyor. Hedefler kolayca düzenlenip değiştirilebiliyor ya da ertelenebiliyor.

Masaüstü ya da akıllı telefon uygulamasından pratik bir şekilde hedeflerinize ulaşabileceğiniz ya da yeni hedefler başlatabileceğiniz Google Takvim, mobil uygulamasına getirdiği yeni özellikle artık telefonunuzdaki sağlık uygulamalarıyla senkronize olabiliyor. “Haftada 3 defa koş” veya “her gün akşamları yarım saat yoga yap” gibi hedefler otomatik olarak takviminizdeki boş zamanlara yerleştiriliyor. Yaptığınız spor aktivitesinin bilgisi akıllı telefonunuzun sağlık uygulamasından çekilerek “yapıldı” diye işaretleniyor.

2017’nin ilk haftalarında gelen bu özellik ile Google’ın kendine sağlıklı hedefler koyma konusunda kararlı kullanıcıları için bir jest yaptığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki yılda siz de düzenli spor yapmaya başlamak istiyorsanız haydi o zaman hemen Google Takvim‘e!

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak