Snapchat ve Amazon İş Birliğiyle Kameradan Alışveriş

Snapchat teknoloji konusunda Facebook ve Instagram’dan bir adım önde olduğunu tekrar kanıtlıyor. Snapchat’in dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon ile yaptığı iş birliği, sosyal medya alışverişinde devrim niteliğinde olabilir.

Bu haftadan itibaren testlerine başlanan özellik, ilgilendiğiniz ürünleri veya barkodlarını Snapchat kameranızın kadrajına sokup tanıtarak Amazon’da aramanıza izin veriyor. Eğer beğendiğiniz ürünü bulabilirseniz, Amazon üzerinden satın alabileceksiniz. Özelliğin zamanla Amazon ile alışveriş yapılabilen tüm bölgelerdeki kullanıcılara açılması bekleniyor.

Çözmesi çok kolay olan özelliği sadece Snapchat kameranızı açarak kullanabiliyorsunuz.  Fiziksel ürün ya da barkod taratarak alışverişe başlayabiliyorsunuz. Kameranızdaki ürün ya da barkod tanıtıldığında bir Amazon kartı belirecek ve size Amazon’da satılan aynı veya benzer ürünler önerilecek. Ürüne tıkladığınızda Amazon.com web sitesine ya da Amazon uygulamasına yönlendirileceksiniz.

Daha önce Pinterest’e görsellerin belli bölümlerini seçerek benzer görsel ya da ürün arama özelliği gelmişti. Ancak bu özellik Snapchat’teki gibi çevrim içi alışveriş deneyimiyle entegre edilmemişti. Yeni Snapchat-Amazon iş birliğinin üstünlüğünün tam da bu alanda olması bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak