Snapchat Bir Dolu Yenilik Getirdi

Genç kuşak sosyal medya kullanıcılarının en çok tercih ettiği mecralardan Snapchat, getirdiği yeniliklerle kullanım rahatlığını daha da artırıyor.

Görüntülemek için Tıkla

Snapchat’in kullanılmaya başlandığı günden bu yana yer alan özelliği basılı tutarak görüntüleme, 1 Temmuz’da açıklanan güncelleme ile tıklayarak görüntülemeye dönüştürüldü. Artık parmakların daha az yorulacağının altını çizen Snapchat, görüntüyü oynatabilmek ve durdurabilmek için tek bir tıklamanın yeterli olacağını duyurdu.

Arkadaş Eklemede İki Yeni Özellik

Arkadaş ekleme konusunda da değişiklikler getiren Snapchat, yakınınızdaki arkadaşlarınızı hızlıca eklemenize imkan tanıyor. “Add Nearby” özelliğinin açılmasıyla çevreyi tarayan Snapchat, bulduğunuz arkadaşlarınızı tek tıkla takibe almanızı sağlıyor. Bununla beraber Snapchat, Snapcode’lara da güncelleme getirdi. QR kodu altyapısı ile kullanılan Snapcode’lar ile ekran görüntüsünü aldığınız kodlarla arkadaşlarınızı hızlıca ekleyebilmenizi sağlıyor.

Keşfet Taşındı

Son olarak hikayeler ile keşfet bölümlerini birleştiren Snapchat, “Keşfet” kısmında yer alan haber kanallarını, kişilerin daha kolay ulaşabilecekleri “Hikayeler” kısmına taşıyarak daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlamaya çalışıyor.

Güvenlik Güncellemesi

Snapchat yeni hazırladığı çift aşamalı doğrulama ile özelliği aktif hale getiren kullanıcıların hesaplarının daha güvende olacağını ve hacker’ların işlerinin daha zorlaşacağını açıkladı.

Henüz yorum yapılmamış

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.