Snapchat Gözlüğü Spectacles Avrupa Pazarında!

Popüler sosyal medya uygulamalarından Snapchat’in söylediğine göre Avrupa’da 55 milyondan fazla kişi günde en az 30 dakika da olsa Snapchat kullanıyor. Yükselişe devam! Snapchat güneş gözlüğü Spectacles 2016 yılında Amerika’da satışa çıkmıştı. Şimdi ise Amerika’dan 7 ay sonra Avrupa’ya da yayılıyor ve Paris, Berlin, Londra, Barselona ve Venedik’te meraklılarıyla buluşuyor! Normal bir güneş gözlüğünden çok daha fazla olan Snapchat Spectacles oldukça ilgi görüyor.

Peki, bu gözlüğün özellikleri neler?

115 derecelik görüş açısına sahip Snapchat Spectacles 10 saniyelik videolar ve fotoğraflar çekebiliyor. Bunu, gözlüğün iki yanında gördüğünüz kameralardan gerçekleştirebiliyor. Ayrıca bu çekilen video ve fotoğrafları telefona da aktarabiliyor ve geniş açıyla çekebiliyor. Spectacles’ın kılıfı gözlüğü 4 kez şarj edebiliyor. Spectacles standart boyutta üretilmiş ve mercan kırmızısı, deniz mavisi ve siyah renkleri mevcut! Merak etmeyin; renkler değişse de boyutlar aynı. Gözlükte sadece bir buton yer alıyor ve tüm komutlar oradan veriliyor.

Evet, şimdi geldik asıl konuya… Bu gözlüğün Avrupa satış fiyatı 149,99 avro (İngiltere’de 129,99 sterlin) olarak söyleniyor! Spectacles’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği meçhul… Eminiz ki aramızda merakla bekleyen, hatta Avrupa’dan alıp gelen mutlaka olacaktır. Gözlükler ne kadar kullanışlı? Denemeden bilemeyiz…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak