Hayata Snapchat’in Çerçevesinden Bakın!

snapchat-gozlugu

Sosyal mecraların kullanıcıların hayatında kapladığı yer sürekli artıyor. Bu da sosyal medya kanallarının geliştiricilerini daha eğlenceli olmaya yönlendiriyor. Kullanıcılarının hayatında bambaşka bir yer edinmek isteyen Snapchat, geçtiğimiz günlerde ilk giyilebilir donanımı, yeni gözlüğü Snapchat Spectacles’i meraklılarına duyurdu.

İlk açıklamalara göre gözlüklerin öncelikli amacı video kaydetmek. Standart bir güneş gözlüğüne benzeyen tasarıma yerleştirilmiş kameralar sayesinde istediğimiz anda video yakalayabilme ve kaydetme imkânı sunacak. Tek seferde on saniyelik video kaydı yapabilen Spectacles ile toplamda otuz saniyeye kadar video kaydedilebiliyor.

Gözlüğün üstüne 115 derecelik bir açıyla eklenen kamera izleyenlere videoyu çeken kişinin gözlerinden bakıyormuşçasına bir izlenim vermek üzere hazırlanmış. Gözlüklerin kayıt yapmaya başladığını kamera etrafında yanan ışık sayesinde anlayabileceksiniz.

Dosyaları aktarırken nesneler arası iletişim teknolojisinden yararlanılan donanım sayesinde, kaydedilen videoları hızlıca telefonunuza aktarabileceksiniz. Eğer Android kullanıcısıysanız Wi-fi üzerinden, iOS kullanıcısıysanız ise Bluetooth bağlantısı üzerinden anılarınızı Snapchat’te paylaşabileceksiniz. Bu sayede Snapchat sadece platform olmaktan çıkıp kullanıcıların içerik üretiminde özgünleşmesi için imkân sağlayacak.

snapchat-spectacle-kilifi
Snapchat Spectacle’a özel gözlük kılıfı

Yapılan açıklamalara göre gözlüğün şarjı bir gün yetecek şekilde tasarlanmış. Şarj mekanizmasını gözlük kılıfı üzerinden kurgulayan Snapchat, enerji kaynağı olarak konumlandırdığı gözlük kılıflarına yepyeni bir bakış açısı getirmiş.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak