Snapchat Videolu ve Sesli Arama Özelliği Geliyor

Günlük video izlenme sayısının 6 milyarı aştığı uygulama Snapchat, diğer birçok uygulamanın daha dişli rakibi haline geliyor. Anlık ve kısa ömürlü mesajlaşma prensibine dayalı Snapchat’in test edilen son özelliği, kullanıcıların sadece birbirleriyle anlık mesajlaşmalarının değil sesli ve görüntülü arama yapmalarının da önünü açacağını gösteriyor.

Geliştiriciler tarafından fark edilen ve basına sızan görüntülerde Snapchat’in video ve sesli arama özelliğinin ChatV2 test adıyla yer aldığı konuşulurken, ara yüzünün de Facebook Messenger’a benzediği dikkat çekiyor. Uygulamada değilken bile arama çağrısı alabilecek kullanıcıların karşısına pop-up bir pencere çıkacağı ve bu pencere üzerinden çağrıyı reddetme, dinleme veya cevap verme seçeneklerinin olacağı belirtiliyor. Yeni özellikle birlikte hem arama hem de Snap görüntülerinde kullanılabilecek yeni sticker’lar da uygulamaya eklenecek. Bu yeni sticker’lar diğer sohbet uygulamalarına benzer şekilde aramalarda da kullanılabilir hale gelecek.

Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşan Snapchat’in yeni arama özelliği sayesinde WhatsApp, Facebook Messenger, Line ve Google Hangsout gibi birçok uygulamayı geride bırakabileceği konuşuluyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak