Snapchat’in Yeni Bebeği “Crowd Surf”

Instagram Stories ve Snapchat rekabeti tüm hızıyla devam ediyor diyemeyeceğiz çünkü bildiğiniz üzere Snapchat düşüşe geçti. Instagram Stories yükselmeye devam ediyor ve çok seviliyor. Snapchat ise popülerliğini kaybetmek üzere. Peki, sizce bu Snapchat’i durdurur mu? Tabi ki hayır!

Snapchat Crowd Surf adında yeni bir özellik çıkarıyor. Ne işe yarıyor bu özellik? Hemen anlatalım; bu özellik sayesinde bir konu altında konulan bütün Snap’leri Snapchat birleştiriyor ve video şeklinde bizlere sunuyor. Bu öyle bir yapay zeka ki bu tarz etkinliklerde atılan Snap’lerdeki coğrafi konum özelliği ile zamanlarını eşleştiriyor. Daha sonrasında ise bizlere neredeyse o etkinlikten normal bir video sunuyor.

Crowd Surf özelliği ilk olarak Lorde’nin konserinde test edildi. Ortaya çıkan kolaj videoda; Lorde’nin şarkıları dinlenirken çekilen görüntüler, seyircilerin selfie’leri ve videolarına rastlandı. Farklı objektiflerin bakış açısından harika bir konserle çok eğlenceli görüntüler ortaya çıktı.

Farklı Objektiflerden Konserler

Düşünün; dünyanın diğer bir ucundaki etkinliği yüzlerce kişinin gözünden, kamerasından izleyebiliyorsunuz ve tek bir parça halinde, aksamadan. İşte bu hayalden gerçeğe dönüşüm! Tabii, Crowd Surf özelliği henüz telefonlarımıza gelmiş değil ve Snapchat bu özelliği sadece belirli etkinliklerde kullanacak. Şimdilik…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak