Snapchat’ten Grup Sohbeti Özelliği

snapchat-grup-sohbet

Özellikle genç kitlenin favori sosyal medya platformu olan Snapchat, 2016 yılına güzel haberlerle veda ediyor. Snapchat, kullanıcıların sohbetin tadına doyasıya varması için grup sohbeti dönemini başlatıyor.

Bu güzel haberin en önemli detayı ise kullanıcıların aynı anda üç beş değil, toplam 16 kişiyle sohbet etme imkanına sahip olması.

Grup sohbetini yeni snap yaratma alanından ya da mesajlaşma alanından başlatabiliyorsunuz.

Grup sohbetinde “aktif” durumdaki arkadaşlarınızı görmek için ekranın alt kısmına bakabiliyor, buradan seçtiğiniz kişilerin adına tıklayarak birebir sohbet edebiliyorsunuz. Grup sohbetine geri dönmek isterseniz elinizi kaydırmanız yeterli. Bu özelliğe Quick Chat (Hızlı Sohbet) deniyor.

İçerikleri kayıt altında tutmaktan hoşlanmayan Snapchat, bu ilkesini grup sohbetinde de devam ettiriyor ve sohbet ortamındaki konuşmalarınızı 24 saat içerisinde siliyor. Gruptaki snap’leri ise yalnızca bir kez tekrar oynatmanıza izin veriyor.

Aralık ayında grup sohbeti yeniliğiyle yetinmeyen Snapchat, iki yeni yaratıcı aracını da kullanıcılarıyla tanıştırıyor: Makas ve Boya Fırçası! Makas özelliğiyle bir snap’i kesebilir ve onu hoş bir etikete dönüştürebilirsiniz. Anılar’daki snap’leri düzenlemek için kullanabileceğiniz Boya Fırçası özelliği ise snap’lerinizi adeta sanatsal eserlere dönüştürüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak