Siz de Evde Kendi Queen Videonuzu Yapabilirsiniz!

İlk çıktığı dönemde fırtınalar estiren, yıllar geçtikçe kült haline gelen ünlü müzik grubu Queen ve dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube‘dan Queen hayranlarını çok sevindirecek bir kampanya geldi.

Queen ve YouTube Müzik, Universal Müzik ve Hollywood Records ile ortaklaşa çalışarak, Queen’in üç parçasına çekilecek yeni kliplerde hayranlarına, Queen tarihinin bir parçası olma şansı verecek. Bu şarkılar “Bohemian Rhapsody”, “Don’t Stop Me Now” ve “A Kind of Magic” olacak.

Grubun en ünlü parçalarından üçü için kullanıcılar tarafından oluşturulan videolar şimdi “You Are The Champions” kampanyasında buluşuyor. Kampanya, Queen’in ikonik “Bohemian Rhapsody” videosunun YouTube’da bir milyar izlemeye ulaşan, 90’lar öncesi döneme ait ilk video olmasını kutlamak için başlatılmış.

Efsanevi grubun üyeleri Brian May ve Roger Taylor; “Bohemian Rhapsody”nin YouTube’da bir milyar kez izlemesinden onur duyduk. Bunu da en sevilen şarkılarımıza hayranlarımızın rol aldığı üç yeni klip yaratarak hepinize teşekkür etmek ve dünyanın dört bir yanındaki muhteşem hayranlarımızla bu başarıyı kutlamak istiyoruz!” diyor.

Kampanyada sadece müzisyenlere ya da şarkıcılara değil, görsel tasarımcılara ve dansçılara da kendi tarzlarında yepyeni bir video yaratmaları için olanak tanınıyor. Örneğin; müzisyen ve enstrümantalistler “Bohemian Rhapsody”yi telifsiz alabilirken, görsel sanatçılar, “A Kind of Magic” in sözlerinden herhangi bir kelime veya cümle tasarlama şansına sahip olacaklar. Kendi Queen videosunu oluşturacak dansçılar ise Rami Malek’in Freddy Mercury’yi canlandırdığı “Bohemian Rhapsody” filmindeki dans koçu Polly Bennett tarafından hazırlanan özel bir eğitim videosu ile dansa kendi yorumlarını katabilecekler.

Kullanıcı içeriği tarafından oluşturulan üç müzik videosuna ek olarak; “We Will Rock You” parçası için dördüncü bir video oluşturulmasının yanı sıra, şarkının BOOM BOOM CLAP kısmı, spor etkinliklerinin seslerini içeren bir kolaj kullanarak yeniden düzenlenecek. Bu yeni versiyonla “We Will Rock You“nun sporla olan enerjili ilişkisine bir saygı duruşu olarak dijital dünyada yaşatılması amaçlanıyor.

Daha fazla bilgi edinmek veya siz de kendi Queen videonuzu oluşturmak isterseniz youarethechampions.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvurular 18 Ağustos’ta son bulurken, videolar bu sonbaharda Queen’in resmi YouTube kanalında yayınlanacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak