Sohbetlerin Yeni Yüzü Google Allo!

Google, akıllı telefon kullanıcılarının sevdikleriyle doyasıya sohbet etmesi için mesajlaşma uygulaması Google Allo’yu duyurdu.

Google Allo ile Cevaplarınız Çok Akıllı!

Birebir ve grup sohbetlerin yeni yüzü olma iddiasındaki Google Allo,  kullanıcıların duygularını yalnızca yazılı mesaj yoluyla değil; video, fotoğraf, emoji ve “Akıllı Yanıt (Smart Reply)” özelliği yoluyla da ifade etmesini sağlıyor. Kullanıcıların parmaklarının yorulmasına izin vermeyen “Akıllı Yanıt” özelliği, karşı taraftan gelen mesaja “hazır bir cevap” gönderilmesine olanak tanıyor. Örneğin; arkadaşınızın size çok tatlı bir yavru köpek fotoğrafı gönderdiği sohbette “Çok şirin!” cevabına tıklamanız yeterli.

Cümlelerinize daha fazla anlam yüklemek için yazı karakterlerinizin boyutunu büyültüp küçültmenize imkan sağlayan “Akıllı Yanıt” ile cümle vurgularınızı da daha etkili şekilde karşı tarafa iletebilirsiniz.

Google Allo ile Fotoğraflarınız ve Etiketleriniz Daha Renkli!

Sevdiklerinize göndereceğiniz fotoğraflara yorumunuzu ve sanatınızı katmanız için çizim yapma olanağı sağlayan Google Allo’da kaleminizin rengini seçmeniz yeterli.

google-allo

Tüm dünyadan pek çok bağımsız sanatçının ve stüdyonun hazırladığı 25’ten fazla renkli etiket paketi de sözcüklerinizin yeterli olmadığı anlarda sizi desteklemek için cümlelerinizdeki yerini alacak.

Google Asistan Yardımınıza Koşuyor!

Google Allo, ihtiyacınız olan anlarda yardımınıza koşmak için “Google Asistan” özelliğiyle de sorularınızı bekliyor. Birebir sohbet edebileceğiniz “Google Asistan” ile hava durumunu, vizyonda hangi filmlerin olduğunu, yakınınızdaki en lezzetli restoranı, hava alanına ne kadar uzaklıkta olduğunuzu @google yazarak öğrenebilirsiniz.

iOS ve Android kullanıcılarının hizmetinde olan Google Allo’nun dünya çapında popüler olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’i gölgede bırakıp bırakmayacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak