Spotify, 2019 Yazının En Çok Dinlenen Şarkılarını Açıkladı

Shawn Mendes ile Camila Cabello’nun düeti “Señorita“, daha haziran ayında çıkmasına rağmen, Spotify üzerinde 565 milyon dinlenmeyle 2019 yazının en çok dinlenen şarkısı oldu. Latin ezgilerine sahip şarkı, dünya çapında Top 50 listesinde 8 hafta kalmayı başardı.

Bu yaz Spotify dinleyenlerin diğer beğendikleri şarkı ise yine bir düet olan, Ed Sheeran ve Justin Bieber’ın çıkardığı “I Don’t Care” oldu. Dünya çapında ikinci sıraya oturan eseri, “bad guy” şarkısıyla Billie Eilish takip etti.

İlkbahar aylarının sonunu yakalayan, sosyal medyada çok hızlı bir şekilde yayılan ve dördüncü sıraya yerleşen şarkı ise Lil Nas X ile Billy Ray Cyrus’ın düeti olan ‘Old Town Road’. Lil Nas X ‘Panini’ isimli bir single çıkardı ve bu single dünya çapında yaz listesine girerek Lil Nas X’in kalıcılığını kanıtlamasını sağladı.

Lizzo, bu yaz içerisinde çıkardığı ‘Truth Hurts’ parçası başlarda çok etkili olmasa bile sonrasında dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. İskoçya kökenli şarkıcı ve söz yazarı Lewis Capaldi,Someone You Loved’ şarkısıyla yıldızını parlattı.

Evet, 2019 yazı bitmiş olabilir, ama üzülmeyin. Yazın ruhunu hala bu parçalarla canlı tutabilirsiniz. ? Tüm listeyi dinlemek isteyenler için hemen aşağıda paylaşıyoruz:

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak