Spotify Bu Yazın Hit Şarkılarını Tahmin Etti!

Bu sene yazın gelişini epey bekledik. Bekleyiş sürerken, Spotify boş durmadı ve bu yazın soundtrack’i haline gelecek şarkıları tahmin etmek üzere kolları sıvadı.

Spotify “Bu Yazın Şarkıları 2017” listesini oluşturmak için müzik türü ve trend uzmanlarının içgörülerine başvurarak anlık dinleme datalarını analiz etti. Böylece bir şarkının listelerdeki performansını, Spotify’da hangi listelerde yer alabileceğini, zaman içindeki performansını ve sosyal medyada yaratacağı konuşulma etkisini de inceleyerek yazın en keyifli anlarına özel “olmazsa olmazlardan oluşan” bir şarkı listesi hazırladı.

Spotify’ın Trend Uzmanı Shannon Cook’un açıklamasına göre, Selena Gomez’in lezzetli mi lezzetli yeni şarkısı “Bad Liar”dan Imagine Dragons’un “Thunder”ına, bu şarkıların hepsi listelere yeni yeni giriyor ve yukarılara tırmanıyor. Öyle görülüyor ki; bu listedeki şarkılardan biri ağustos ayında bu yazın şarkısı olarak taçlandırılacak.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde ve bu linkte bu yaza ait şarkıların listesini görebilirsiniz. İnanıyoruz ki, yaz boyunca bu listeyi sonsuz bir döngüye alarak dinleyecek; muhteşem bir araba yolculuğu veya bir parti için en güzel şarkılarınızı bu listeden seçeceksiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak