Spotify Sonalytic’i Satın Aldı!

Müzikseverleri favori şarkı ve şarkıcılarıyla buluşturan Spotify, Sonalytic’i satın alarak mutlu ailesine kattı. Sonalytic; şarkıları, karma içerikleri ve ses kliplerini tanımlamanın yanı sıra telif hakkı korumalı materyalleri keşfetmeyi de sağlıyor. Diğer yandan Sonalytic ekibi sanatçılar ve hayranlar için müzik adına teknoloji yaratmak konusunda da oldukça tutkulu! Sonalytic yalnızca sesleri tanımakla kalmıyor aynı zamanda bir başkasından türetilmiş eserlerdeki müzikal kökleri de belirleyebiliyor.

Bildiğiniz üzere Shazam şarkıları bulma konusunda bir numaralı uygulamamız. Her 10 kişiden 8’inin telefonunda Shazam uygulaması olduğunu biliyoruz. :) Sanıyoruz ki Spotify da Shazam’ın özelliklerine benzeyen bir platform yaratıyor. Spotify tarzımıza, zevkimize göre müzik bulma; bu şarkıları listeleme teknolojisini oldukça geliştirmişti. Spotify’ı severek kullandığımızı göz önünde bulundurursak Sonalytic’i satın alması harika bir haber gibi gözüküyor.

Spotify ne yaptıysa başarılı oldu, hatta taklit bile edildi. Ailesine kattığı bu yeni üye ile durumlar değişir mi dersiniz?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak