Swarm’dan Perks ve Challenges

Foursquare geçtiğimiz yıllarda ikiye bölünmüş ve yoluna yeni uygulama Swarm’ı hayata geçirerek devam etmişti. Zaman içinde bu ayrılığın sonucu kaldırılan mayor’luk, rozetler ve sıralama özellikleri Swarm’a geri getirilmişti. Şimdi, geri gelen özelliklere bir yenisi daha ekleniyor: “Perks” yani avantajlar ve indirimler.

Kullanıcılar, geçtiğimiz yıllarda Foursquare’da olduğu gibi, Swarm’da check-in yapacak ve bu check-in’ler sonunda bedava ürünler ya da indirimler kazanacaklar. Böylece kullanıcılar daha fazla check-in yapmaya teşvik edilecek.

Yetkililer, kullanıcıların bedava ürünlere kavuşmalarının harika bir deneyim olacağını açıklarken, bu deneyimin karmaşık olmayacağının sözünü veriyorlar. Açıklamaya göre, bir yerde check-in yaptıktan sonra orada indirim olduğuna dair bir bildirim alacaksınız, ardından da gelen kutunuzdan bu indirimi kullanmak için gereken bilgilere ulaşabileceksiniz. Foursquare’deki uygulamadan farklı olarak Swarm’da karşımıza bir barkod çıkıyor. Bu barkod ile daha önce yaşanan karışıklığın giderilmesi hedefleniyor.

Perks’e ilave olarak bir de “Challenges” özelliği getiriliyor. Bu Perks’ten farklı olarak kullanıcılara aynı mekanda belli bir süre içinde birden fazla check-in yapılması gibi bazı görevler verilecek ve bu görevlerin tamamlanmasının ardından ödüller verilecek.

Bu iki özellikle birlikte Foursquare’in ikiye ayrılmadan önce sahip olduğu özellikler tekrar uygulamaya geçmiş oldu.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak