Swarm’a Gizli Check-in Geldi!

Yıllar yıllar önce, Foursquare eski Foursquare iken, gizli check-in yapma diye bir özellik vardı. Eğer uygulamanın ilk kullanıcılarındansanız, nerede bulunduğunuzu kaydederken hiç kimseyi bu durumdan haberdar etmeyen bu özelliği siz de denemişsinizdir.

Foursquare, check-in özelliğini kapatıp sadece mekan değerlendirme uygulamasına dönüşünce, mekan bildirimlerini Swarm adlı yeni kardeş uygulamasına aktarmıştı. Ancak, bir eliyle check-in’leri Swarm‘a teslim ederken, diğer eliyle de gizli check-in özelliğini bizlerden almıştı.

Artık asla gizli olamayan check-in’lere gelen bu zorunlu şeffaflık nedeniyle bazen sırf kendinize not düşmek için yaptığınız check-in’leri yapmak pek de keyifli olmuyordu. Çünkü gittiğiniz market ya da aktarma yaptığınız otobüs durağını arkadaşlarınıza duyurmak o kadar da eğlenceli değildi.

Bazen de hareketlerinizi duyurmamak ve sadece kendi kendinize gittiğiniz yerleri kenarda tutmak istiyordunuz. Swarm uygulamasını mekan kayıtlarını tutmak gibi sırf iş amacıyla kullananlar da bu zorunlu bildirim durumundan şikayetçiydi. Tüm bu geçerli sebeplerden ötürü Swarm sonunda kullanıcı taleplerini geri çevirmedi ve gizli check-in’eri hayatımıza geri getirdi.

Şimdi, çok cüzi miktarlarda puan (coin) kazanmak koşuluyla Swarm’da gizli check-in yapma özelliğini kullanabiliyoruz.

Uygulamanın son güncelleme açıklamasında da dediği gibi: “Bazı şeyleri sadece kendinize saklamanız iyidir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak