Stallone, “PAYLAŞ” derse?

Sylvester Stallone, “PAYLAŞ” derse?

13 Ağustos’ta gösterime giren “Cehennem Melekleri” (The Expandables) çarpıcı oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Sylvester Stallone, Jason Statham ve Jet Li, bu üçlü aynı filmde, aynı aksiyonun içinde! Paralı askerlerden oluşan grup Güney Amerika’da diktatör devirmeye gidiyor. Tanıdık yüzleri bir araya getiren, bol çatışmalı ve eğlence dolu bir serüven başlıyor.

Filmi tanıtmak ve ilgi uyandırmak adına internet mecralarında birçok fragman paylaşılmış, ama özel bir versiyon var ki diğerlerinden kolayca ayırt edilebiliyor. Bahsettiğimiz fragman özellikle Youtube mecrasına göre hazırlanmış. Videonun başında bir bayanın Stallone ile yaptığı röportajı izliyoruz. Film ile ilgili sorulara esprili cevaplar verirken birden bire Stallone’nin üzerinde kendisini hedef alan silahların lazer işaretleri beliriyor. Video oynatıcısının sağındaki panelde bulunan screenshotlar hareketleniyor ve her screenshot’da birer tetikçi olduğunu görüyoruz. Tetikçiler ve Stallone çatışmaya başlıyor. Stallone çıkardığı dev silahla ekranın sağındaki klasik Youtube paneline ateş ediyor ve paneldeki tetikçiler havaya uçuyor. Çatışma bittiğinde ise Stallone elini oynatıcıdan dışarı çıkararak “pause” tuşuna basıyor. Yumruğunu vurarak “Paylaşmayı unutmayın!” diyor ve özel bir efekt ile vurduğu yer parçalanıyor. Parçalanan bölümden Facebook, Twitter ve mail paylaşımları için ikonlar çıkıyor. Bu sırada filmin fragmanı arka planda devam ediyor. Ekranda filme bilet ayırtmak için posta kodu girilebilen bir bölüm açılıyor.

Youtube’un kendine has yapısının profesyonelce manüple edildiği bu video, dijital pazarlama adına oldukça başarılı bir örnek oluşturuyor. Paylaşım talebine ilişkin mesaj çok çarpıcı şekilde verilmiş. Altta Youtube kullanıcılarının yorumlarını okumaya alışkın olduğumuz bölüm, amaca yönelik kullanılmış ve sosyal medya iletişime uygun kısa iletiler girilmiş. 14 günlük süreçte ulaşılan yaklaşık 7 milyon görüntülenme sayısı da videonun başarısını gösteriyor. Sosyal medya kanallarında paylaşım hızla devam ettikçe filmin yarattığı buzz artacak, daha geniş bir hedef kitleye ulaşılacaktır.

http://www.youtube.com/expendables

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak