TikTok’un İkizi Instagram Reels Geliyor!

Bir dönemlerin Instagram-Snapchat arasındaki büyük savaşının bir benzerini, şimdi de Instagram ve TikTok arasında yaşıyoruz. Hikayelere eklenen ve Instagram Reels adıyla karşımıza çıkacak yeni özellik, 15 saniyelik klipler çekmenize izin verecek.

Instagram uygulamasındayken sağa kaydırıp açabileceğiniz Instagram Reels, Instagram müzik kütüphanesinden seçeceğiniz bir müziğe video eklemenize olanak tanıyacak. Reels kamerasını açtığınızda videonuzun hızını ayarlayabilecek, video üstüne metin ekleyebilecek, sahneler arasında geçiş yapabileceksiniz. Başkasının paylaşımındaki beğendiğiniz bir müziğe yeni video eklemek de seçenekleriniz arasında.

Dilerseniz sessiz de kayıt ve paylaşım yapabileceksiniz ama o zaman yeni özelliğin pek de bir anlamı kalmıyor gibi… Kliplerini göz önünde tutmak istemeyenler için Instagram Direkt Mesajlar‘dan paylaşım özeliği de eklenmiş.

Instagram Keşfet alanında açılacak Top Reels bölümünde ise en çok dikkat çeken Reel klipleri yer alacak. Instagram tarafında Reels‘i popüler kılmak için gerekli tüm detaylar düşünülmüş gibi duruyor! Müzikli klipler yaratmak için Instagram Reels ile yapabilecekleriniz TikTok‘takilere oldukça benzese de şu anki haliyle TikTok katbekat daha gelişmiş durumda.

Bu yeni popülerlik mücadelesinin kazananı bu sefer hangi uygulama olacak merakla bekliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak