Türkiye’nin En Kapsamlı İlk Sosyal Medya Ödülleri’nde Başvurular Başladı!

Markaların ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayanarak ölçen Türkiye’nin ilk ve tek yarışması Social Media Awards Turkey‘de başvuru dönemi başladı!

Markalar ve ajanslar, son başvuru tarihi 11 Mayıs olan yarışmaya, 1 Nisan 2016-31 Mart 2017 tarihlerinde ilk kez yayınlanmış sosyal medya çalışmalarıyla katılabiliyor.

Sosyal medyanın en etkili markaları belli oluyor!
Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş sosyal medya takip, analiz, yönetim platformu BoomSonar ile Türkiye’nin 27 yılı geride bırakan lider pazarlama platformu Marketing Türkiye iş birliğiyle hayata geçen Social Media Awards Turkey, yenilikçi değerlendirme sistemiyle üç bölümden oluşuyor:

1. Jüri Ödülleri: Bu ödüller 25 kategoriye başvuru yapan çalışmalar arasından jürinin kapsamlı değerlendirmesi sonucu veriliyor.

2. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri: 50’den fazla sektörden markanın geçmişe dönük performanslarının analitik sıralamasıyla belirleniyor.

3. Grand Prix: Markaların yıllık performansları hem SocialBrands’in objektif sosyal medya verileri hem de jürinin tarafsız değerlendirmesi ışığında belirleniyor ve büyük ödüle layık görülüyor.

Ödüller kapsamlı değerlendirmeler sonucu veriliyor
Social Media Awards Turkey, objektif performans kriterlerini göz önünde bulundurarak gelen başvuruları titizlikle değerlendiriyor. Sektörün saygın isimlerinden oluşan jüri tarafından ve Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş sosyal medya takip, analiz, yönetim platformu BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” verileri kullanılarak, sosyal medyadanın en başarılı işleri belirleniyor.

Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura‘nın başkanlığındaki jüride; sosyal medya ve dijital ajanslardan reklamverenlere, fikir önderlerinden akademisyenlere, derneklerden sosyal medya ağlarının temsilcilerine, medya satın almadan reklam ve PR ajanslarına kadar pek çok sektör paydaşının temsilcileri yer alıyor. Jürinin tüm listesine linkten ulaşabilirsiniz.

Ödüller görkemli bir törenle sahiplerini bulacak
Social Media Awards Turkey ile Türkiye’de sosyal medya alanında hissedilen sektöre özel ödül eksikliği böylece tamamlanmış oluyor. Kazananların duyurulacağı görkemli ödül töreninde reklamverenlerin ve ajansların başarısı gözler önünde belgelenecek. Social Media Awards Turkey Ödül Töreni 23 Mayıs’ta Shangri-La Bospho­rus’ta gerçekleşecek.

Marketing Türkiye ve BoomSonar Türkiye’de sosyal medyanın gelişimine katkıda bulunan herkesi Social Media Awards Turkey ile bir araya getiriyor. Social Media Awards Turkey, sosyal medyaya emek veren kurumlar, markalar ve ajanslar için teşvik edici olmayı, içerik ve kampanya üretimindeki kaliteyi yukarı taşımaya katkıda bulunmayı hedefliyor.

Yarışma, katılım ve başvuru ile ilgili detayları www.socialmediaawardsturkey.com adresinden takip edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak