Twitch’ten Yayıncılarını Sevindirecek Yazılım: Twitch Studio

Son zamanlarda yayın öncesi yapılan hazırlık aşamasının uzunluğundan şikayetçi olan yayıncılara kulak veren Twitch, yeni yayın yazılımı Twitch Studio’nun betasını takipçilerine sundu.

Twitch kurulduğu zamandan itibaren gerek profesyonel gerek amatör oyuncu kitlesini kendine bağlamayı başarmıştı. Yayıncılarına en iyi kalite hizmet vermeyi amaçlayan Twitch yayıncılarının sürekli OBS ve üçüncü parti yazılımlara başvurmasına bir alternatif oluşturdu. Artık onların işlerini kolaylaştırmak için Twitch Studio uygulamasının beta versiyonunu 8 Ağustos tarihinde blog sayfaları aracılığıyla duyurdu.

Yayıncıların konsol, mikrofon ve kamera gibi önemli parçaları diğer yazılımlarla bağlamaları, bu hazırlık işlemin yavaş olması ve yeni güncellemelerle bu durumun daha da zorlaşmasıyla Twitch bu işe hızla el attı. Şu an kapalı betada olan uygulama hakkında “Size bir saat kurulum yapmak istemiyoruz. Yeni başlamanızı ve tutkulu olmanızın tadını çıkarmaya başlamanızı istiyoruz.” açıklamasını yapan Twitch Studio‘dan Cheng, “Bu, izleyicilerinizle etkileşime girmek ve büyülü ilişki kurgusunu yürütmekle ilgili.’’ diyerek eklemede bulundu.

Kapalı beta sürecinde sınırlı sayıda yayıncının optimizasyonunu sağladığı yazılım, diğer yayıncıların katılımlarına da oldukça açık. Gelecekte daha çok katılımcıyı teste dahil edeceklerini açıkladılar. Buraya tıklayarak kayıt olabilir, bu şansa ilerde sizler de sahip olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak