Twitter Anketleri Artık Dört Seçenekli

Twitter’a gelen anket özelliğini size geçtiğimiz ay duyurmuştuk. Pek çok kişi ve marka tarafından kullanılarak hızlıca yayılan anket özelliği, şimdi daha da gelişti. Anket hazırlamak isteyen kullanıcılar artık Tweet‘lerine 4’e kadar seçenek ekleyebiliyorlar. Bu tabii ki bir zorunluluk değil, 2 ya da 3 seçenekli anketler hazırlamak da mümkün.

Anketlerin toplam karakter sınırı 24 olarak belirlendi. Kaç seçenekli bir anket hazırlarsanız hazırlayın karakter sayısının toplamda bu rakamla sınırlı kalması gerekiyor. Sınırı geçmeniz durumunda paylaşım yapamayacağınızın altını burada çizmek faydalı olacaktır.

Çoğalan seçenek sayısının yanı sıra, Twitter yetkilileri, ilk çıktığı zamanlarda sadece 24 saat aktif kalan Twitter anket içeriklerinin süreleri için de yeni denemeler yapıyorlar. Bunlardan biri de anketin başlangıç ve bitiş saatlerinin daha uzun süre aktif kalmasını sağlamak.

Çok kısa bir süre önce hayata geçirilen anket özelliğinin benimsenerek böyle hızlı yayılmasından ve güncelleme almasının ardından henüz deneme aşamasında olan yeni özellikler için de fazla beklemeyeceğiz gibi duruyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak