Ücretsiz Sosyal Medya Ölçümleme ve Analiz: BoomSocial

Tick Tock Boom olarak yeni ücretsiz ürünümüz BoomSocial’ın  beta versiyonunu yayına açtık.

İnternet ve sosyal medya takip sistemi BoomSonar üzerinden geliştirdiğimiz BoomSocial, markaların sosyal medyadaki performanslarını ve yatırımlarının geri dönüşünü ölçerken, aynı zamanda rakiplerini analiz etmeye imkan sağlıyor.

Sosyal medya yalnızca kişilerin değil, artık büyük küçük tüm markaların gündemindeki en önemli konulardan biri. Birçok marka sosyal medyada mevcut ve potansiyel müşterileriyle iletişim ve pazarlama faaliyetlerini, oldukça yüksek bütçelerle sürdürüyor.

Markalar tarafında yapılan bu yatırımların geri dönüşümünü ölçmek ve de rakiplerin durumlarını analiz etmek ise oldukça zorlu bir süreç.

Sosyal Medya Takip programı BoomSonar tarafından geliştirilen yeni sosyal medya ölçümleme ve analiz programı BoomSocial ile birlikte markaların bu sorunu çözülüyor.

Markalar için Sosyal Medya Performans Karşılaştırması

Sosyal medyayı etkin şekilde kullanmak ve ölçmek isteyen markalar, BoomSocial üzerinden hem kendilerinin, hem de 7 adete kadar rakiplerinin performanslarını tek bir ekrandan görebiliyor, aynı zamanda kapsamlı bir karşılaştırma yapabiliyor.

Program, kullanıcılarına hayran sayısı, sektör ortalamaları, sayfadaki artış gibi bilgileri güncelve detaylı grafik ve tablolar eşliğinde sunuyor.

1700 Markanın Detaylı Bilgisi Mevcut

BoomSocial.com adresinden ulaşılabilen sitede, 1700 markanın sosyal ağ hesaplarına ait detaylı bilgiler ve performanslarının ölçümlenmesine olanak sağlayan “kalite puan” sisteminin yanısıra, Türkiye’ye özel kategorilenmiş sektörel ortalamalar ve sosyal ağlara özel birçok istatistiksel veri de yer alıyor.

BoomSocial ile Neler Yapabilirsiniz?

•    Markanızın yanısıra, toplam 7 adete kadar rakibinizin sosyal medya performansını tek bir ekran üzerinden karşılaştırabilirsiniz.
•    Facebook (ve çok yakında Twitter, Google Plus ve Linkedin) üzerindeki marka sayfalarını kırılımlı sektörel kategorilere ayrılmış şekilde grafik, tablo ve çeşitli analizler eşliğinide inceleyebilirsiniz.
•    Grafikleri ve tabloları kullanırken, sektörünüze (ve dilerseniz bulunduğu alt kırılıma) ait genel ortalamaları görebilirsiniz.
•    Sosyal ağların dünyadaki ve Türkiye’deki özel kullanıcı, dağılım vb.  sürekli güncellenen istatistiklerini takip edebilirsiniz.
•    Markanızın ve diğer markaların sosyal medya kanallarında paylaştıkları içeriklere tek bir ekrandan ulaşabilirsiniz.
•    Boom Quality Score (BQS) isimli genel bir değerlendirmeye imkan tanıyan puanlama sistemimiz ile markaların performanslarını gözlemleyebilirsiniz.

Henüz ilk haftasında  çoğu ajans, marka çalışanı ve sektörle alakalı kişiden oluşan 1000’in üzerinde kullanıcıya ulaşan ve tamamını ücretsiz olarak sunduğumuz BoomSocial‘a üye olmayı unutmayın : )

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak