Uzman Paylaşımları Google+ Create’de!

Kendisini bireylerin beğeni ve ilgili alanlarına seslenen bir platform olarak konumlandıran Google+ büyük bir adım atarak kullanıcıları yeni sitesi “Create” ile tanıştırıyor.

Orijinal adı “Crea+e” olan site, birçok alanda fikir lideri kişilerin paylaşımlarıyla iyi bir kaynak konuma gelecek. Haftalık kaliteli içerik üreten kişilerin yaratıcı programın seçkin üyesi olacağı “Create” zengin içeriğiyle de dikkat çekmeye hazırlanıyor.

“Google+ Collections”ın benzeri olan “Google+ Create”i farklı kılan ise belirli uzmanlık alanlarındaki paylaşımlarla beslenecek olması. Collections herkese açık bir platform iken Create yaratıcı üyelerden oluşacak. Eğer Collections üyesiyseniz gittiğiniz bir otomobil şovunda çektiğiniz fotoğrafları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Fakat Create üyesi biri uzmanlık gerektiren alanlarda paylaşımlar yapıyor olacak. Örneğin; bir savaş gemisinin üretimindeki motor yapısını belgeleyen fotoğraflar gibi…

Dağcılar, fotoğrafçılar, aşçılar, yazılımcılar gibi birçok alanda uzman kişilerin paylaşımlarıyla renklenecek olan Create, şu an gelişim aşamasında.

Daha nitelikli paylaşımlarla beslenmek isteyen kullanıcılar için iyi bir kaynak olacak Create, büyük ilgi görecek gibi görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak