WhatsApp 10. Yaşını Kutluyor!

Mutlu yıllar WhatsApp, mutlu yıllar WhatsApp… Bugün 10 yaşına giren WhatsApp’ın doğum günü pastasını üfledik.

Doğduğu andan itibaren akranlarına göre hep daha hızlı büyüyen bir çocuk olan WhatsApp, boyundan büyük işler yapmanın gururuyla yeni yaşını kutluyor. Gün geldi aşkını yüz yüze itiraf edemeyenlerin hislerini iletti karşı tarafa, gün geldi müşterilerine daha hızlı dönüş yapmak isteyen işletmelerin işini kolaylaştırdı.

Gelin, WhatsApp’ın dolu dolu geçen bu 10 yıla sığdırdığı kilometre taşlarına bakalım.

2009

Şubat ayında iPhone ve Android versiyonlarıyla hayatımıza giren WhatsApp, aralık ayında “Sadece yazılı mesaj yollamak yetmez.” diyerek fotoğraf ve video paylaşmanın da önünü açtı.

2010

Haziran ayında yol tarifine ihtiyacı olanlar için konum paylaşma özelliği devreye girdi.

2011

Şubat ayında daha fazla kullanıcı ile daha keyifli sohbetlere aracı olmak için grup sohbetleri başladı.

2013

Ağustos ayında mesaj yazmaya vakti olmayanlar için hızlı bir çözümle geldi, sesli mesaj özelliğini tanıttı.

2014

Nisan ayında hızlı büyümesinin ilk meyvesini verdi ve tam 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Başarısı Facebook’un dikkatini çeken WhatsApp, ekim ayında sosyal medya devi tarafından satın alındı. Kasım ayında o meşhur “mavi renkli çift tik” işaretiyle mesajlarımızın okunduğunu öğrenmeye başladık.

2015

Ocak ayında web versiyonu üzerinden de WhatsApp‘a ulaşmaya başladık.

2016

Şubat ayında aylık kullanıcı sayısı 1 milyara ulaştı. Nisan ayında bilgilerimizin güvenliğini sağlamak için uçtan uca şifreleme yöntemini hayatımıza sokarken, hemen arkasından mayıs ayında WhatsApp masaüstü uygulamasını hizmete sundu. Kasım ayında ise bomba gibi bir özellik ile video aramalarıyla tanıştırdı bizi.

2017

2017’nin şubat ayını durum özelliğiyle ısıttı. Temmuz sıcağını ise 1 milyara ulaşan günlük kullanıcı sayısıyla serinletti.

2018

Yeni yılın ocak ayını iki büyük haberle kutladı: 1,5 milyara ulaşan aylık kullanıcı sayısı ve şirketleri müşterileriyle yakınlaştıran WhatsApp Business özelliği… Temmuz ayında grup aramaları, ekim ayında ise etiket özelliğiyle tanıştık.

2019

Bu şubat ayında ise çok sevgili WhatsApp’ın 10. yılını kutluyoruz.

Seninle geçen bu güzel 10 yıl için çok teşekkürler WhatsApp…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak