WhatsApp Business Geliyor, İşletmeler Büyüyor! ?

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın işletmelerle arası ısınıyor! Evet, WhatsApp sadece kişisel kullanım amaçlı olmanın ötesine geçiyor ve işletmelere müşterileriyle iletişime geçmeleri için hizmet vermeye başlıyor. Bu yeni hizmetin adı da kondu, WhatsApp Business!

Küçük ölçekli işletmeler için ücretsiz olarak indirilebilen Android uygulaması WhatsApp Business, işletmelerin müşterilerine daha hızlı ulaşmalarını vadediyor. Bu dev hizmetle 1,3 milyar WhatsApp kullanıcısı da işletmelerle sohbet etmenin keyfini yaşayacak.

WhatsApp Business’ta ne yok ki!

  • İş Profilleri: İş profilleri ile işletmeler müşterilerine kendilerini tanıtabilecek; mağaza adreslerini, e-posta adreslerini ve web sitelerini onlara kolaylıkla ulaştırabilecek.
  • Mesajlaşma Araçları: WhatsApp Business müşterilerden gelecek binbir çeşit soruya kolay yanıt vermenin yolunu da buldu. Sık sorulan sorulara hızlı yanıt vermek için “hızlı cevaplar”, müşterilere işletme tanıtımı yapmak için “karşılama mesajları” ve o anda işletmenin meşgul olduğunu belirtmek için “uzakta mesajları” gibi akıllı mesajlaşma araçları bulunuyor.
  • Mesajlaşma İstatistikleri: İstatistik önemli! Bunun da gayet iyi farkında olan WhatsApp Business, okunmuş mesaj sayısı gibi temel istatistiklerle işletmelere nelerin işe yaradığını gösteriyor.
  • WhatsApp Web: WhatsApp Business’ın “Akıllı telefonla seri şekilde mesajlaşmak çok zor olur.” diyen işletmelere de bir cevabı var. O zaman “Masaüstünüzden WhatsApp Business ile mesaj gönderip alın.” diyor.
  • Hesap Türü: Şirketler WhatsApp Business üzerinde “İşletme Hesabı” olarak listelenecekler. Bu yüzden müşteriler bir işletme ile konuştuklarını kolaylıkla bilecekler. Bu arada WhatsApp Business, zaman içerisinde hesap telefon numaraları, iş telefon numaralarıyla eşleştiği teyit edilen bazı işletmelere “Doğrulanmış Hesap” unvanı da verecek.

Görünen o ki küçük işletmeler, WhatsApp Business ile müşterileriyle daha kolay iletişime geçmenin rahatlığını yaşayacağı gibi müşteri sayısını da artıracak.

Şu an Google Play üzerinden Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve ABD’de ücretsiz olarak indirilen WhatsApp Business’ın önümüzdeki haftalarda tüm dünyada kullanıma açılması bekleniyor. Türkiye’deki işletmelere duyurulur!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak