WhatsApp Gruplarına Yeni Özellikler Eklendi

WhatsApp gruplarında değişikliklere hazır olun! Blog sayfasında yayınladığı habere göre WhatsApp, grup sohbetleri içinde bir seri değişikliğe imza attı.

İlk olarak WhatsApp, gruplara bir açıklama alanı ekledi. Grup adından farklı olan bu alana grubunuzun açılış sebebi, sohbet gündeminiz ya da grup kuralları gibi farklı bilgiler ekleyebilirsiniz. Grubunuza yeni katılanlar ilk girdiklerinde grup açıklamasını en üstte görecekler. Grubun yöneticileri, gruptaki diğer kişilerin grup resmi, konusu ve açıklamasını değiştirebilme yetkisini belirleyebilecek.

Grupta sizden bahsedildiğinde doğrudan haberdar olmanızı sağlayan grup konu yakalama özelliği ise bir başka yenilik. Bu özelliği kullanmak için sağ alt köşedeki yeni (+) işaretine tıklayıp @ düğmesine dokunuyorsunuz. Sonrasında sizden bahseden veya bir mesajınıza yanıt olan tüm mesajlara sırasıyla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, grup sohbetleri içindeki katılımcıları artık aramaya da başlayabileceksiniz.

Grup kurucularına daha fazla kontrol hakkı geliyor!

Grup kurucularını koruma altına alan WhatsApp, onlara adeta grubun sahipliğini veriyor ve gruptan atılmalarını tamamen engelliyor.

Aynı zamanda yönetici de olan grup kurucuları gruptaki diğer yöneticilerin yetkilerini dilerlerse kaldırabiliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak