WhatsApp’a da Çıkartmalar Geldi!

Çıkartması olmayan mesajlaşma uygulaması kaldı mı? Elbette var. Ancak bu listenin içinde dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp da olmasın sakın?

İşte, bu noktada WhatsApp, geç de olsa sahneye çıkıyor. Bugün yayınlanan duyuruya göre çok yakında WhatsApp’ta mesajlarımıza çıkartma ekleyebileceğiz.

Farklı durumlara uygun, kendinizi karşınızdakilere daha eğlenceli yollarla ifade etmenizi sağlayan çıkartmalar, başta Messenger olmak üzere birçok mesajlaşma uygulamasında kullanılıyordu. Artık WhatsApp da onların arasında yerini almaya hazırlanıyor.

Çıkartma paketleri ya WhatsApp ekibi ya da bağımsız sanatçılar tarafından tasarlanıyor. Üçüncü parti çıkartma paketleri desteği ile de geliştiricileri ve tasarımcıların yeni eklemeler yapmasına izin veriliyor.

WhatsApp sohbetindeyken çıkartma göndermek için yeni çıkartma butonuna tıklayarak beğendiğiniz tasarımı seçmeniz gerekiyor. Artı (+) simgesine tıkladığınızda ise aynı Messenger’da olduğu gibi yeni çıkartma paketlerini uygulamanıza ekleyebiliyorsunuz.

Hem Android hem de iOS’e gelen özelliği kullanmak için uygulamayı son sürümüyle güncellemeniz gerekiyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak