WhatsApp’a da Stories Özelliği Geldi!

 

Facebook tarafından satın alındığından beri bir seri yeniliği bünyesine katan WhatsApp mesajlaşma uygulaması, Snapchat’in Stories (Hikayeler) özelliğine benzeyen Durum (Status) özelliğini devreye aldı.

WhatsApp’a gelen Durum (Status) adlı özellik ile fotoğraf ve videolarınızın üstüne emoji‘ler ekleyebiliyorsunuz. Diğer Hikaye formatlarından da alışkın olduğunuz gibi, paylaşımlarınız 24 saat içerisinde kayboluyor.

Fotoğrafların üzerine farklı renklerde serbest çizim yapmanıza ve metin yazmanıza da olanak veren Durum (Status), WhatsApp’ın Snapchat’e cevabı olarak görülüyor.

WhatsApp’ta durum paylaşımı yapmak için uygulamanın sol alt köşesindeki “Durum” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu alanda sağ üst köşedeki artılı yuvarlak ikonuna ya da “Durumum” yazan alana bastığınızda paylaşımınızı yapabiliyorsunuz. Kişilerinizden gelen paylaşımları da hemen bu bölümün altında görebiliyorsunuz.

Yazılı durum bildirimlerinin yerini alan özellik, kullanıcıların ilk tepkilerine bakılırsa fazla beğenildi diyemeyiz. Söylentilere göre WhatsApp Durum yeniliğinden vazgeçip eski haline dönebilir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak