WhatsApp’ta Okunmamış Mesajlarınızı Silebileceksiniz

WhatsApp‘ta “Gönder” tuşuna bastıktan sonra pişman olduğunuz bir mesaj hiç oldu mu? Peki, ya bu mesajı silebilseydiniz? WhatsApp’ın test ettiği yeni özellik ile artık bu mümkün oluyor.

Test halinden alınmış ekran görüntülerine göre “Revoke” adı verilen özellik, gönderdiğiniz ancak alıcısı tarafından henüz okunmamış mesajlarda uygulanabiliyor.

Mesajın üstünde parmağınızı basılı tutarak açabileceğiniz özellik ile gönderdiğiniz mesajı silebiliyor, böylece alıcının okumamasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca yeni bir başka özellik olan “Edit” ile mesajınızda düzeltmeler yapabiliyorsunuz.

Okunmuş mesajlarda ise herhangi bir değişiklik yapılamıyor. WhatsApp’ta bir mesajın okunmuş olduğunu mesajın yanında çıkan mavi tik işareti ile anlayabiliyorsunuz. Gri tik işareti ise mesajın iletildiğini ancak henüz okunmadığını gösteriyor. Yeni özellik, sadece bu gri tik işaretinin olduğu anlarda çalışıyor.

Bir mesajı okunmadan başarıyla sildiğinizde alıcı kişi eski mesajın yerine “Sender revoked the message” (“Gönderici mesajı kaldırdı“) ibaresini görüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak