Yazılarınız Medium ile Herkese Ulaşsın

Elimize bir kağıt, bir kalem alınca fikirlerimizin tercümanı kelimeler ile bol kahramanlı hikayeler yaratır, dünyaları kurtaran makaleler yazarız. Önce kalemimize, oradan da kağıda dökülen düşüncelerimizi ifade etmek için şimdilerde onlara ihtiyacımız yok. Artık büyük inçli ekranlar ve tık tık sesler çıkaran klavyeler ile hikayelerimizi yaratıyoruz.

Okuyucularınızı Yazılarınızla Buluşturun

Amaç yazı yazmak olunca araçların değil, yazılacak ve kendini okutturacak yazıların önemi var aslında. İşte bu yazılarınızı yayımlayacağınız bir yer: Medium! Burası, fikirlerin ve duyguların somut dünyaya yansıması olan yazıların yayımlandığı dijital bir platform. Çok başarılı bir şekilde büyüyen bu platform ile yazdıklarınız sizden çıkıyor ve dijital dünyaya erişimi olan milyonların oluyor.

Medium, yazara ve okuyucuya destekte bulunmak için geliştirdiği yeni API ile zengin içerikli yazıların kolaylıkla paylaşılmasını sağlıyor. Bir bloğunuz var ve tüm yazılarınız orada arşivlenmiş durumda. Bu yazılarınızın Medium üzerinden yeni okuyucular kazanmasını da istiyorsunuz. Bu yazıları tek tek yüklemenize gerek yok, yazınızın linkini alıp Medium üzerinden de paylaşabilirsiniz. Ücretsiz olan Medium ile içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yazılarınız Medium’da Alan Adınızla Yer Alsın

Alan adınızı Medium’a taşıyarak bu platformun daimi üyelerinden olmak isteyenler birkaç adımla bu kolaylığa erişilebilir.

  • Öncelikli olarak alan adı sağlayıcı sitelerden biri aracılığıyla alan adınızı alın. (Namecheap firmasıyla anlaşılan bu kısım ücretsiz değil. Dilerseniz başka bir firmadan da alan adınızı satın alabilirsiniz.)
  • Bir Medium hesabı açın ve yayın oluşturun.
  • customdomains@medium.com adresine “Custom Domain” konulu bir e-posta gönderin. E-postanızda alan adınızın URL’sini ve eşlenecek Medium yayınınızın URL’sini belirtin.
  • Cevap mail’inde gelen A kayıtlarını ve CNAME kayıt bilgilerini alan adınıza girerek bu süreci tamamlayın.

Medium, özgün içerikler üreten yazarların kendilerini okuyucu dünyasına tanıtabilmeleri için en uygun ortam diyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak