Yeni Facebook Messenger Tasarımı

Android kullanıcılarının Messenger‘ı SMS maksatlı kullanabileceğine ilişkin haberin ardından Facebook, geçtiğimiz dönemlerde sadece son konuşmaların listesini sunan mobil mesajlaşma uygulaması için yeni bir görünüm duyurdu. Ekranın en üstünde kalan son konuşmalar bölümünün altına favori kişiler, doğum günü olan arkadaşlar ve aktif olan kişiler bölümleri eklendi.

Aktif olan kişiler bölümünde, masaüstü sitesinde bulunan sohbet kenar çubuğundan aşina olduğumuz, arkadaş isimlerinin yanına çevrimiçi olup olmadığını gösteren yeşil bir nokta eklendi. Ayrıca yapılan bu yeni güncelleme, favori kişiler bölümünde en çok mesajlaştığımız kişileri gösterecek olmasıyla da dikkat çekiyor.

Eklenen yeni doğum günü alanı, Facebook’un kullanıcılara zaten  bildirim gönderdiği düşünüldüğünde çok da faydalı bulunmayabilir. Ancak birçok insanın mobil mesajlaşmayı Facebook’un sosyal ağından daha fazla kullandığı bir zamanda, insanları arkadaşlarına “Mutlu yıllar!” dilemesi için uyarmak uygulama ile etkileşimlerini artırdığı için Facebook’un böyle bir eklemeyi yapması gayet mantıklı görünüyor.

Tüm bu alanlara, alttaki araç çubuğunda yer alan “Aramalar”, “Gruplar”, “Kişiler” ve “Ben” seçeneklerinin solunda bulunan yeni “Ana Sayfa” seçeneği üzerine basılarak da erişilebilecek. Böylece kullanıcılara daha kolay sohbetler sunacak olan Facebook, Messenger’ın bir gelen kutusundan daha fazla olması için kullanıcılarla şirketleri iletişime geçirecek çalışmalar yaptığını duyurdu.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak