Yeni Facebook Video Analizi Kullanımda

Facebook’a yüklediğimiz videoların izlenirlik oranı ve gördüğü ilgiyi ölçümlemek isteriz. Bu ihtiyaca cevap vermek için Facebook’tan bir yenilik geldi.

Videolarınızın gördüğü ilgiyi ölçen yeni video analiziyle Facebook, sayfa yöneticilerine kullanıcıların videolarını ne zaman izlediğini anlatacak. Bu değerli veriden yola çıkılarak artık videolarımızın daha fazla kullanıcıyla buluşmasını sağlayabilecek, video performanslarımızı artırabileceğiz.

New Daily Video Breakdowns

Use new daily metrics for videos. This new data gives Page owners a better understanding of when their audiences are watching their videos, providing a more detailed picture of performance. Read more on our blog: http://media.fb.com/2016/03/24/video-metrics-update-new-daily-video-breakdowns/.

Facebook Media tarafından gönderildi 24 Mart 2016 Perşembe

Peki, bu yeni günlük Facebook video analizi bizlere hangi bilgileri sunacak?

Dakika Görüntüleme: Bir günde videomuzun toplam izlenme dakikasını öğrenebileceğiz.

Görüntüleme: Videomuzun günlük görüntülenme sayısını öğrenebileceğiz.

10 Saniyelik Görüntüleme: Videomuzun 10 saniyeye kadar olan bölümünün görüntülenme sayısını öğrenebileceğiz. Eğer videonuz 10 saniyeden kısa ise analiz sizlere videonuzun %97’sini izleyen kişilerin sayısını verecek.

Yeni ölçü sistemi, Page Insights bölümünde şu an kullanımda, kısa zaman sonra ise Insights API’da da kullanıma sunulacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak