Facebook Anketleri, Yeniden!

Facebook, yaklaşık 4 yıl önce yayına alıp sonra vazgeçtiği anket özelliğini tekrar canlandırdı. Ancak bu defa anketler sadece soru ve şıklardan değil, görseller ve GIF’lerden oluşuyor. Yani, biraz daha fazla hareket ve heyecan katıyor Facebook bu sefer anketlere.

Yenilik, geçtiğimiz ay lnstagram hikayelerine anket özelliği gelmesinden sonra şaşkınlık yaratmadı ancak Facebook’a özgü GIF ekleme özelliği sürpriz oldu. Facebook anketleri, sadece metin anketlerine izin veren Twitter’a karşı da bir avantaja dönüşebilir ve markalar tarafından sıkça tercih edilebilir.

Facebook’ta anket oluşturmak için sizi “Ne düşünüyorsun?” sorusuyla karşılayan durum güncelleme alanına gitmeniz gerekiyor. Buradan “Anket” seçeneğini seçiyorsunuz.

Anket ekranı size sorunuza yanıt olabilecek şıklardan her biri için metin, görsel ve GIF ekleme olanağı sunuyor. Görselleri bilgisayarınızdan ekleyebilirken, GIF’ler için Facebook’un kütüphanesini kullanabiliyorsunuz. Sorularda uzunluk sınırlaması yokken, şıklar en uzun 25 karakter olabiliyor. Bu arada not düşelim, şimdilik en fazla 2 şıklı anketler hazırlayabiliyorsunuz.

Metin ve görsel ekleme işleminin ardından, anketinizin yayınlanma süresini belirlemek için “1 gün/1 hafta/Sürekli/Özel” seçeneklerinden birini işaretliyorsunuz. Bu süre içerisinde gelen yanıtlar oylama şeklinde not ediliyor. Kimin neye oy verdiği ise anket sahibi tarafından görülebiliyor.

Facebook anketleri; web, iOS ve Android için tüm dünyada yayında. Denemek ise bedava!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak