Yol Bilginiz Google Haritalar’dan!

Google Haritalar kullanıcılarına trafik durumu, restoranlar ve toplu taşıma saatleri konusunda anlık olarak yardımcı olmaya başlıyor. Artık uygulama ana sayfasının alt kısmındaki 3 sekme ile yola dair bilgiler Google Haritalar’da!

Yeni Yerler Keşfedin!

İlk sekme olan “Yer” sekmesini tıkladığınızda, yakınınızdaki ya da seçtiğiniz bir lokasyondaki “en iyi akşam yemeği”, “uygun fiyatlı yemek” ve “iş yemeği” sunan restoranların listesine ulaşıyorsunuz. Google Haritalar, bu sekmenin altındaki kafeler, benzin istasyonları, ATM’ler, eczaneler ve bakkallar ikonlarıyla da size hizmet vermeyi bekliyor.

Gideceğiniz Yere Adım Adım Yönlendirmeyle Varın!

İkinci sekme olan “Sürücü” sekmesini tıkladığınızda, bir yere aracınızla tahmini varış sürenizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca ev ve iş adresi bilgilerinizi Google Haritalar’a kaydederseniz o günkü trafik yoğunluğuna bağlı olarak tahmini varış sürenizin bilgisine de ulaşabilirsiniz. Eğer adım adım yol tarifine değil, yalnızca anlık trafik durumunu öğrenmeye ihtiyacınız varsa bu bilgiye de kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Otobüs Saatlerini Kaçırmadan Gideceğiniz Yere Ulaşın!

Üçüncü sekme olan “Toplu Taşıma” sekmesini tıkladığınızda ise eğer ev ve iş adresiniz kayıtlıysa Google Haritalar, yakınınızdan geçen toplu ulaşım araçlarının geçiş saatlerini ve işinize tahmini varış sürelerini bildirerek otobüs saatlerini kaçırmanızı önlüyor. Gitmek istediğiniz farklı lokasyonlara ulaşmak için de otobüs bilgilerine bu sekmeden ulaşabilirsiniz.

Yola dair engin bilgisiyle kullanıcılarını gideceği yere ulaştıran Google Haritalar, yenilikleriyle yola çıkanların en kullanışlı rehberi olacağa benziyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak