YouTube Go Bizimle!

YouTube‘da peş peşe aynı videoları izliyor ve internet kotanızı 1 hafta geçmeden dolduruyor musunuz? Sizin gibi video severler için artık  YouTube Go var! Ama şimdilik sadece Android‘de. ?

YouTube Go‘nun bildiğimiz YouTube uygulamasından ne farkı mı var? Şöyle anlatalım… Hani telefonunuzda her video izleyişinizde takır takır MB’larınızı harcıyorsunuz ya? İşte, YouTube Go sizi bu dertten kurtarıyor.

Öncelikle, izlemeye doyamadığınız favori videolarınızı bulup bunları teker teker seçiyorsunuz. Ardından bu videoları telefonunuza indirmek istediğinizi belirtip indirme kalitesini seçiyorsunuz. Temel, yüksek ve standart kalite seçenekleri bulunuyor. Bu işlemin ardından dilediğiniz defa bu videoları tekrar tekrar izleyebiliyorsunuz.

Bu özellik şimdiye kadar sadece ayda 10 dolar ödeyen YouTube Red üyelerine veriliyordu. Ancak, bu ücretlerin kişi başı gelir düzeylerinin güçlü olmadığı ülkelerde pratik bir karşılığının olmadığını fark eden YouTube, videolarını daha erişilebilir kılmak için bir adım attı.

YouTube Go, Hindistan gibi kitlelerin interneti daha kısıtlı kullanmak zorunda kaldığı ülkelerde test edildi. Şimdi ise YouTube Go, Türkiye’nin de aralarında olduğu 130 ülkede yayına alındı. ABD, Kanada, Almanya, Fransa, Japonya, Güney Kore ve İngiltere’de ise yayınlanmayacak. Eğer siz de YouTube Go‘yu indirmek isterseniz Google Play Store linkiniz burada.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak