YouTube Mobil Uygulaması Değişiklik Eşiğinde

YouTube, her dakikada 400 saatten fazla videonun yüklendiği popüler video paylaşım platformunda öne çıkan içerikleri daha kolay tüketilebilir halde sunma konusunda adımlar atıyor. Yeni konuşulan YouTube mobil uygulama güncellemesi, artık takip ettiğiniz farklı kanallarda önerilen videoları tek tek vermek yerine, bir akışta düzenleyip sunacak.

İçerik kürasyonu sosyal medya kanallarında çok sıkça tartışılan bir konu. Mecralar, aşırı sayıdaki ve artık ortalama bir kullanıcı tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi neredeyse imkansızlaşan içerikleri kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde filtreleyerek sunmaya çalışıyor. Bunu daha önce Facebook ve Twitter yaptı. Instagram da aralarına katılacağını duyurmuştu ki tepki çektiği için bir süreliğine askıya aldı. Bu  itirazlardaki temel motivasyon algoritmanın kullanıcıların gerçekten görmek isteyecekleri içerikleri gözden kaçıracağı endişesi.

Ancak bu filtreleme çözümünün mecralar için çok daha somut faydaları  var. Bu tip çözümler markaların görünme ihtiyacını daha da körükleyerek sosyal medya mecralarının reklam gelirlerine pozitif yönde katkı sağlıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak