YouTube Sanatçı Kanalları Birleşiyor

YouTube’daki resmi sanatçı kanalları hayranların aradıkları güvenilir içeriğe ulaşmasını kolaylaştırıyor. Ancak resmi kanalların yanında sanatçılar için açılmış birçok resmi olmayan kanal da bulunuyor; bu da bazen kafa karışıklığı yaratıyordu. Sonunda YouTube, müzikseverlerin abone olduğu kanal sayısını azaltacak ve aynı sanatçı için birden fazla kanal takip etmenin yarattığı karışıklığı giderecek bir adım attı.

Artık bir sanatçının tüm aboneleri tek bir YouTube Resmi Sanatçı Kanalı altında birleşecek. Böylece hayranlar daha fazla içeriğe daha kolay ulaşacaklar. Resmi sanatçı kanallarını bulmak sanatçının adını YouTube‘da aratmak kadar kolay olacak. Bir kanalın resmi sanatçı kanalı olduğunu aramada ve kanal sayfasında görülen nota ikonundan anlayabileceksiniz.

Halihazırda resmi olmayan sanatçı kanallarına abone olanlar, artık resmi kanallara abone olduklarını fark edecekler. Eski abonelikleri ise aktifliğini kaybedecek. Bu sayede sanatçılar hayranlarına tek sayfadan seslenebilecek ve toplam abone sayılarında da artış yaşayacaklar. Yeni videolarını ilk buradan yayınlayabilecek, hayranlarına mesajlar gönderebilecekler.

YouTube Resmi Sanatçı Kanalları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz açıklayıcı videoyu izleyebilir ya da YouTube’un Türkçe yardım sayfasını inceleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak