YouTube’da Atlanamayan Reklamlar

YouTube, kullanıcıların sabrını zorlayacak yeni reklam modelini tanıttı. Bu reklam modelinde videolardan önce 6 saniye boyunca reklamları hiçbir şekilde atlama seçeneği bulunmayacak.

YouTube’da 5 saniyeden uzun reklam videolarında atlama seçeneği 5. saniyenin sonra beliriyor. Yeni Bumper Ad modelinde ise reklam 6 saniyede tamamlanacak ve daha uzun olması mümkün olmayacak. Halihazırda reklam atlama seçeneğinin 5 saniye sonunda belirdiğini göz önünde bulundurduğumuzda, yeni reklam modelinde fazladan 1 saniye daha beklememiz gerekmesi çok da kötü bir haber sayılmaz.

Bumper Ads ismi verilen bu yeni reklam modelinin yanı sıra uzun reklamlar eskisi gibi kullanıcıların karşısına çıkmaya devam edecek. 6 saniyelik reklam modelinin özellikle mobilde daha etkili olacağı düşünülüyor.

Mayıs ayında kullanımına açılacak bu reklam modelinin reklam verenler tarafından ne kadar yaratıcı şekilde kullanılacağı da merak konusu. Bakalım markalar kullanıcıyı izlemeye zorlayan bu 6 saniyenin hakkını vererek onları yakalayabilecekler mi?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak