YouTube’dan Reklam Geliri Elde Edenlere Kötü Haber!

Bildiğiniz üzere video sitelerinin en kapsamlısı YouTube, videoların arasına reklam almaya başlamıştı. YouTube bu sayede herkesin bu platformdan yükledikleri içeriklerle gelir elde etmesini sağlıyordu. Yani YouTube’dan gelir elde etmek oldukça kolaydı diyebiliriz. Fakat yeni bir kararla işler değişti.

Peki, Nedir Bu Karar?

YouTube artık 10.000 izlenme şartı güdüyor ve bu rakamı güvenilirlik eşiği olarak nitelendiriyor. Aslında koşullar sadece izlenmeyle de bitmiyor. YouTube 10.000 izlenmeye ulaşan kanallara reklam geliri vermeden önce kendi kurallarına ve şartlarına uyuyor mu diye kontrol ediyor. Eğer kanal YouTube şartlarına uyuyorsa; tebrikler! Şanslısınız.

Neden Alındı Bu Karar?

YouTube son dönemlerde oldukça eleştiriye maruz kaldı. Kanal sahipleri başkalarının videolarını taklit edip yani orijinal içerik kullanmadan reklamlardan gelir sağlamaya başladı ve bu durum da haliyle tepki çekti. Hatta şikayetler arttı diyebiliriz.

Aslında iyi bir karar mı yoksa kötü mü karar veremedik. Çünkü bu karar sayesinde kanallar kendilerini daha çok ön plana çıkarmaya çalışacak, bu da kanallar adına yararlı olacak gibi görünüyor. Tabii bu işten zararlı olanlar da çıkacaktır elbette. Orijinal olmaya ve başarılı olmaya bakın. Gerisini YouTube halleder.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak