YouTube’dan Konser Bileti Alabileceğiz

Dünyanın en popüler video izleme mecrası YouTube, ses sanatçıları için yeni bir girişime imza atıyor. YouTube Resmi Sanatçı Kanalı‘na sahip müzisyenler için yeni bir düzenleme yapan YouTube, hem sanatçıların hem de onların hayranlarının yüzünü güldürecek bir yeniliği resmi bloğunda duyurdu. YouTube’da sevdiği şarkıcının videosunu izleyen hayranlar, artık izlediği videonun altında o şarkıcının konser biletlerini satın alabilecek. ABD genelinde uygulamaya başlanan bu düzenleme, Eventbrite sitesi üzerinden gerçekleşiyor. Daha önce Ticketmaster ile de anlaşma yapan YouTube’un artık ABD bilet pazarının %70’ine erişebildiği söyleniyor.

Şarkıcılar artık konser bilet satışlarını YouTube’dan duyurma şansı elde edecek. Böylece hayranlar, konser biletlerine daha kolay bir şekilde erişme imkanı bulacak. Böylece konser duyurularını YouTube üzerinden takip edebilme şansı yakalayacaklar. YouTube bu sayede bilet alımlarını kolaylaştırmayı ve sanatçılara gelir sağlamayı amaçlıyor.

Sevdiği şarkıcının konser biletini almak isteyen ABD’li hayranlar video klibinin altında yer alan “Biletler” düğmesine tıklayarak Eventbrite sitesi üzerinden konser biletlerine daha rahat ulaşma şansı elde edecek. Gelmiş geçmiş en çok izlenen videolarının hep müzik klipleri olduğu YouTube, bu özelliği sayesinde sanatçıları ve hayranları daha hızlı şekilde bir araya getirerek geniş kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak