2015’te Hangi Logolar Değişti?

2015’te logosunu tekrar tasarlayarak marka yüzünü değiştirenler kimler oldu? Bu sorunun cevabını yüzlerce farklı isimle verebiliriz. Ancak işinizi kolaylaştırmak istedik ve sizler için 2015’te en çok dikkatimizi çeken 10 logo değişikliğini derledik:

1. Google

Google, Alphabet çatısı altında topladığı tüm markalarını duyururken, serif’leri tamamen elediği yeni logo yüzünü de tanıttı.

2. Facebook

Yapılan değişiklik o kadar küçük ki, Facebook’un kimseye duyurmadan sessizce aramıza sızdırdığı modern fontlu yeni logosunu halen fark etmeyen kullanıcılar olabileceğini düşünüyoruz.

3. Oculus

Yılın en başarılı logo tasarımı olarak gördüğümüz Oculus, VR ürünün orijinal formunu minimalist ve betimleyici bir şekilde yansıtarak doğru yönde bir adım atmış. 

4. Johnnie Walker

Zaman içerisinde gittikçe daha da stilize hale gelen Johnnnie Walker, insan formunu ve karakterini yeni logosunda daha güçlü benimseyerek çekiciliğini artırmaya çalışmış.

5. Lenovo

Yeni logotype’ı çok başarılı bulsak da, kırmızı ve birçok diğer rengi bir pencere gibi kullanan yeni arka planın sebebini henüz çözemedik.

6. Verizon

Amerika’nın en sevilmeyen logo tasarımlarından birine sahip olan telekomünikasyon şirketi Verizon, yeni tasarımla da gönülleri kazanacak gibi durmuyor.

7. Renault

Alışageldiğimiz Renault sarısını artık göremeyeceğimizin habercisi yeni tasarım, serif‘lerini yumuşatırken, logomark’taki degrade vurgusunu da artırmış.

8. MINI

Flat design akımını tamamen benimseyen MINI, 3. boyuta dair tüm öğeleri sisteminden çıkartmış.

9. KFC

Yeni logoda kızarmış tavuk kovasından kendini kurtararak özgürleşmiş bir Colonel karakteri görüyoruz.

10. Sbarro

“Nasıl dilimlersen” sloganını kullandığı pizza dilimi imgesyle logosuna gerçek anlamda işleyen Sbarro, İtalya vurgusunu bir tık arka plana atmış.

Ve BONUS!!

.

.

.

Sayesinde sınırsız müziğe doyduğumuz Spotify, önce aynı müzik dinlerken hissettiğimiz duygularımız gibi değişken, binbir renge bürünebilen yepyeni yüzünü tanıttı.

Ardından ise, bir değişiklik daha yaparak ikonlarda görünen yeşilinin tonunu değiştirdi.

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yanıt Bırak

Trend Raporu’na kayıt ol

Facebook’tan Takip Edin

Twitter’dan Takip Edin