Yeni Instagram Business Profilleri

Instagram, tıpkı Facebook’ta olduğu gibi iletişim bilgilerini de içeren markalara özel profil sayfaları getiriyor. Instagram Business kapsamında gelen bu yenilikle birkaç aya kadar içgörü analizleri ve yeni promosyon özellikleri de hayata geçmiş olacak.

Planlanan Instagram Business profil sayfaları bazı noktalarıyla Facebook’un sayfalarına benzeyecek. “Contact” butonu ile sayfanın iletişim bilgilerini ya da haritada adresini görebilecek, tek dokunuşla markayı arayabilecek, mesaj ya da e-posta atabileceksiniz. Bu yöntemle “bio” bölümüne e-posta adreslerinin açık bir şekilde yazılmasına da artık gerek kalmayacak ve iletişim çok daha kolay sağlanacak.

Seçtiğiniz iletilere kolaylıkla buton ekleyip reklam vererek öne çıkarabilecek, ister kendi seçtiğiniz isterseniz de Instagram’ın önerdiği hedef kitleyle paylaşabileceksiniz.

Yine Facebook sayfasına benzer bir başka özellikle de hesap için kategori ekleme özelliği. Instagram’daki hesaplara artık hizmet alanını içeren bir kategori eklemek de mümkün olacak.

Şimdi, tüm platformlarda yayınlanmasını beklediğimiz bu güncellemelerin markaların Instagram deneyimini ileriki süreçte nereye taşıyacağını hep birlikte göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak