Pinterest’te Aradığınızı Bulmak Kolaylaşıyor

Markaların izleyici kitlelerini büyütmek için daha kolay bulunmak ve daha kolay fark edilmek istediklerini bildiğini söyleyen Pinterest, arama özelliklerinde bazı değişiklikler yaptığını duyurdu. Pinterest, küçük ama bir araya geldiğinde etkili olabilecek bir seri değişiklikle marka hesaplarının daha kolay bulunabilmesini sağlayacak.

Bu değişiklikler neler derseniz, işte cevabı:

1. Geliştirilmiş arama önerileri

Eskiden Pin’ler, hesaplar ve board’lar sonuçlarda filtrelenerek ayrı ayrı çıkarken, şimdi daha arama yazılırken otomatik olarak çıkmaya başlayacaklar. Pinterest, bu özelliği yayına aldığından beri aramayla gerçekleşen hesap ve board takiplerinin 2 kat arttığını görmüş.

2. İmla hataları artık sorun değil

Aramaların %12’sinde imla hatası yapıldığını fark eden Pinterest, artık arama metni hatalı bile olsa doğru sonuçlar getirmeye odaklanıyor. Bu sayede her hata yapıldığında yeniden arama yapmak yerine işletmelere ulaşmak için atılan adımların sayısını azaltmayı hedefliyor.

3. Onaylanmış hesaplara ulaşmak daha kolay

Artık onaylanmış hesapların yanında kırmızı bir puantaj (tik) işareti yer alacak. Böylece tanınmış markaların ve kişilerin aramayla bulunması daha da kolaylaşacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak