Tatilde Periscope’u Takip Edenlere Sürpriz!

Periscope tatil sezonu için yeni beğeni butonu temasını açıkladı! Kullanıcılar, yayın başlıklarına ekleyebilecekleri belli başlı etiketler ile yeni tasarımları kullanabilecekler. Bu hashtag’lerin kullanıldığı bir yayını izlerken normal beğeni butonu haricinde yılbaşı ağaçları ve kar taneleri gibi pek çok alternatif gözünüze çarpacak. Yeni etiketler sadece tatil dönemleri için geçerli. Ancak #Christmas, #Snow, #NewYear gibi başlıklarla kendinizi sınırlamanız gerekmiyor. Daha keşfedilmemiş bir sürü gizli hashtag var!

Periscope’un tasarımcısı Tyler Hansen tematik kalp tasarımlarını şöyle açıklıyor:

“Periscope’un orijinalini oluştururken klasik beğeni butonları yerine emoji‘leri ve diğer sembolleri denedik, ancak daha basit olmasının daha iyi olacağına karar verdik. İlk temalı beğeni butonlarını yarasa sembolleri ile bu Cadılar Bayramı’nda denedik ve fark ettik ki insanların çok hoşuna gidiyor. İnsanlar temalı beğeni butonlarını bir kere keşfedince, bu dakikalar içerisinde diğer mecralara kadar yayılıyor.

Bunu bir süredir deniyoruz. Temalı beğeni butonlarını sadece tatil dönemlerinde yayınlayarak hareket ediyoruz, ancak uygulama yaygınlaştıkça artık bize ölçülebilir bir veri sağlamıyor. Bunun yerine insanları şaşırtacak ve eğlenmelerini sağlayacak şeyler üzerinde çalışıyoruz. Bu nedenle kullanılabilir temalı beğeni butonlarına yönelik bir veri tabanı tutmuyoruz. Biz, insanların dışarı çıkıp bunları kendilerinin keşfetmelerini istiyoruz. Üstü kapalı söylemek gerekirse, henüz kimsenin keşfetmediği gizli hashtag’ler de var ve 2016 için çok heyecan verici planlarımız var!”

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak